Türkiye'nin bugünkü ajandası (9 Ekim 2019)

İşte son 24 saatte dünyada ve Türkiye'de gündeme damga vuran gelişmeleri öğrenmek isteyenler için Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı kısa gündem özeti...

ETKİNLİK TAKVİMİ

»   CNR PROMEXPO
Yer: CNR Expo İstanbul

»   4. ULUSLARARASI KARAYOLLARI KÖPRÜLER VE TÜNELLER İHTİSAS FUARI
Yer: Congresium Ankara - ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı

»   (MODEF EXPO 2019) 42. ULUSLARARASI MOBİLYA VE DEKORASYON FUARI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katılımıyla/Yer: Hikmet Şahin Kültür Parkı Uluslararası Fuar Alanı

TARİHTE BUGÜN

»   ÖNEMLİ GÜNLER - Dünya Posta Günü.

»   OLAYLAR - 1944: Başbakan Şükrü Saracoğlu, Anıtkabir'in temelini attı. / 2006: Google,YouTube'u 1.65 milyar dolara aldığını açıkladı. 

»   DOĞUMLAR - 1930:  Rahmi Koç, Türk iş adamı.

»   VEFATLAR - 1989: Yusuf Atılgan, Türk roman ve öykü yazarı (d. 1921)

ATAMA / TRANSFER / GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İŞ DÜNYASI

»   ASSAN ALÜMİNYUM - 2002 yılından bu yana Assan Alüminyum çatısı altında başarılı çalışmalarını sürdüren Uğur Bozpınar, satış genel müdür yardımcılığı pozisyonuna atandı.

»   TOFAŞ - Tofaş çatısı altında faaliyet gösteren Fiat’ın Pazarlama Direktörü Özgür Süslü, görevine ek olarak Alfa Romeo ve Jeep Marka Direktörlüğü ile Fer Mas Oto Ticaret AŞ şirket müdürlüğünü yürütecek.

MEDYA DÜNYASI

»   BEST FM - Best FM’de haftaiçi her gün program yapan Adem Metan görevinden ayrıldı.

İŞ BİRLİĞİ / YATIRIM

İŞ DÜNYASI

»   GETİR - Getir, kullanıcılarına daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek için 100'üncü depo yatırımını yaptı.

»   DENİZBANK & KAHVE DÜNYASI - Denizbank, Türkiye'nin 36 ilinde hizmet sunan Kahve Dünyası ile cep telefonundan temassız ödeme kolaylığı sağlayan bir iş birliği gerçekleştirdi.

»   EDAŞ - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), abonelerin taleplerini daha sağlıklı ve hızlı biçimde karşılayabilmekamacıyla 50 milyon liralık yatırım ile Merkezi Denetleme Kontrol ve Veri Toplama Sistemi (SCADA) kuracak.

»   E.C.A. & BRANDWORKS İLETİLİM DANIŞMANLIĞI - İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren E.C.A. kurumsal iletişim, lider iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk, proje ve medya iletişimi alanlarında hizmet almak üzere Brandworks İletişim Danışmanlığı ile anlaştı.

»   ÇİÇEKSEPETİ & EXCEL İELTİŞİM VE ALGI YÖNETİMİ - TİTRİFİKİR - GOZONE - Online hediye sitesi ÇiçekSepeti.com, ajanslarını seçti. İletişim çalışmaları Excel İletişim ve Algı Yönetimi’ne, reklam çalışmalarını Titrifikir’e, medya planlama kısmı ise GoZone’a emanet olacak.

MEDYA DÜNYASI

»   RTÜK & TÜRKİYE SPASTİK ÇOCUKLAR VAKFI - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın işbirliğinde yürüme etkinliği düzenlendi. 

»   OYA PARDAK PR - Gazeteci Oya Pardak kendi ismini taşıyan “Oya Pardak PR” isimli halkla ilişkiler firması kurdu.

ÖDÜL / BAŞARI

İŞ DÜNYASI

»   BUDERUS - Buderus, sponsorluğunu üstlendiği “Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması” projesiyle “Canlı Etkinlik” kategorisi altında “Topluluk Etkinliği” bölümünde “Altın Stevie” ödülüne layık görüldü.

»   KORDSA - Tayland’da Thai Indo Kordsa şirketiyle faaliyetlerini yürüten güçlendirme lideri Kordsa, onuncu kez “Mükemmel İşçi–İşveren İlişkileri ve Refah Düzeyi” ödülünü aldı. Ülkede faaliyet gösteren şirketleri işçi – işveren ilişkileri ve çalışan refah düzeyi açısından değerlendiren ödül, Tayland Çalışma Bakanlığı tarafından veriliyor.

MEDYA DÜNYASI

»   İZMİR GAZETECİLER CEMİYETİ (İGC) - Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından düzenlenen Basın Özgürlüğü Ödülü'nün bu yılki sahibi Gazeteci Ünsal Ünlü oldu.

»   TELE 1 TV - Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Emre Madran Basın Ödülleri" töreninde, TELE 1 TV Ankara Temsilcisi İsmail Dükel Atatürk Orman Çiftliği haberlerinden dolayı ödüle layık görüldü.

VEFAT

»   HÜRRİYET GAZETESİ - Uzun yıllar Hürriyet Gazetesi'nde çalışan gazeteci Oktay Şengüler, (75) vefat etti.

DİĞER

»   NAZLI ILICAK & AHMET ALTAN - Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden yargılanmalarına başlanan gazeteci Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın tahliye talepleri reddedilirken, Mehmet Altan'ın yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı.

»   TÜRKİYE GAZETECİLER SENDİKASI (TGS) - Türkiye Gazeteciler Sendikası 22. Olağan Genel Kurulu, basın kartlarının meslek örgütlerince verilmesi için ortak komisyon kurulması kararı aldı.

»   YENİ MEDYA ve GAZETECİLİK ETİĞİ - Gazeteciler Cemiyeti ve İrlanda Büyükelçiliği “Yeni Medya ve Gazetecilik Etiği” eğitimi düzenledi.Programı kapsamında, Türkiye’nin 7 bölgesinden Ankara’ya gelen 17 genç gazeteci, Gazeteciler Cemiyeti Basın Evi’nde bir araya geldi.

»   RADYO ALATURKA - Radyo Alaturka bu hafta itibariyle canlı programlarına başladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Victoria's Secret yeni yüzlerini belirledi...
Victoria's Secret yeni yüzlerini belirledi...