Turizm haftası ne zaman?

Turizm Haftası, her yıl 15 – 22 Nisan tarihlerinde kutlanır. Peki bu günün anlamı nedir? İşte detaylar...

Turizm Haftasının amacı Toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı artırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamaktır.

15-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Valiliklerce 81 il genelinde çeşitli etkinliklerle “Turizm Haftası” kutlanacaktır.

Hafta içerisinde halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer, sempozyum, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, defileler ve çevre gezileri düzenlenerek turizmin sürekli gündemde kalması sağlanmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, rekorlarla başlayan 2018’de sektör temsilcileriyle el ele vererek daha yüksek başarılara imza atacaklarını vurguladı.Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da 15-20 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri, düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.

Bakan Kurtulmuş'un Turizm Haftası Mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "Performansımızı katlayarak artıracak turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi yükseltmeyi sürdüreceğiz. Rekorlarla başladığımız 2018'de sektör temsilcileriyle el ele vererek daha bu rakamları da aşan başarılara imza atacağız" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Turizm Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Ülkelerin ekonomi politikalarında güçlü bir yere sahip olan turizm, bugünün dünyasında etkin bir diplomasi unsuruna dönüştü. Coğrafi konumu ve kadim medeniyetlere yuva olan topraklarıyla Türkiye, doğal güzellikleri ve tarihi-kültürel zenginlikleriyle uluslararası ulaşım ve konaklama sektörünün en önemli duraklarının başında yer alıyor. Tüm bu bileşenlerle Türkiye hem insani diplomasi hem de ekonomi açısından müthiş bir potansiyel taşıyor. Bu engin turistlik zenginliklerimizi ve kültürel çeşitliliklerimizi ülke tanıtımı için yumuşak güç unsuru olarak kabul ediyoruz. Bu doğrultuda oluşturacağımız bir dille küresel ölçekte dünya markası olarak ivme kazanmayı planlıyoruz. Bakanlık olarak politikalarımızın merkezine 'doğal-kültürel-tarihi mirası koruyan ve medeni bir dünyanın ana aktörü olan' bir turizmi koyuyoruz" ifadelerini kullandı.

"Sektör aktörleri ile bir bütün olarak karşı durduğumuz zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardık" diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Performansımızı katlayarak artıracak turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi yükseltmeyi sürdüreceğiz. Rekorlarla başladığımız 2018'de sektör temsilcileriyle el ele vererek daha bu rakamları da aşan başarılara imza atacağız. Türk turizminin gelişiminde ve sektörel başarıda emeği olan, omuz omuza sektörü yükselten başta sektör çalışanları olmak üzere gönüllü turizmcilerin ve tüm turizm camiasının Turizm Haftası'nı kutluyorum." - ANKARA

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Dünyanın en zengin kentleri belli oldu İstanbul kaçıncı sırada?
Dünyanın en zengin kentleri belli oldu İstanbul kaçıncı sırada?