Selva Demiralp kimdir, nereli, kaç yaşında?

Habertürk ekranlarında konuk olan Koç Üniversitesi Ekonomi Prof. Selva Demiralp, vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Selva Demiralp kimdir, nereli, kaç yaşında?

Habertürk'ün sevilen programı "Para Gündem"e konuk olan Koç Üniversitesi Ekonomi Prof. Selva Demiralp, yapmış olduğu ekonomiyle ilgili yorumlarıyla gündem oldu. Demiralp'in gündem olması sonrası Google'da en çok aratılan kişiler arasına girdi. Peki Selva Demiralp kimdir?

Selva Demiralp kimdir?

Selva Demiralp, 2000-2005 arasında Federal Reserve Board'da ekonomist olarak çalıştıktan sonra 2005 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü'ne katıldı. 2016 yılı itibarıyla Koç Üniversitesi-TÜSİAD Ekonomik Araştırma Forumu direktörlüğünü üstlenen Demiralp'in 2013 yılından bu yana Milliyet Gazetesinde haftalık köşe yazıları yayımlanmaktadır. Geçtiğimiz on yıl boyunca Federal Reserve, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve TCMB gibi bir çok merkez bankası ile ortak çalışmalar yapan Demiralp, ECB'de danışman olarak da çalışmıştır.

Selva Demiralp'in para politikası üzerine yaptığı araştırmalar, TÜBİTAK'ın bir çok araştırma fonu yanında Avrupa Komisyonu International Outgoing Fellowship (IOF) gibi zorlu fonlar tarafından desteklenmiştir. Makaleleri Journal of Money, Credit, and Banking ve Journal of Economic Dynamics and Control gibi önde gelen ekonomi dergilerinde yayımlanmıştır.

 

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  İstanbul'da pasta festivali
İstanbul'da pasta festivali