Kurtuluşa giden yolculuğun ilk adımı 100 yıl önce atıldı

Selim Kotil kimdir | BTP İstanbul bübelediye başkanı adayı Selim Kotil nereli kaç yaşında?

BTP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Selim Kotil, seçim süreci boyunca televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Peki Selim Kotil kimdir nereli kaç yaşında?

Selim Kotil kimdir nereli? 31 Mart 2019'da gerçekleştirilecek yerel seçimleri için Bağımsız Türkiye Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil oldu. Haydar Baş'ın liderliğindeki BTP'de Genel Başkan Yardımcısı olan Selim Kotil, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçildi. İşte Selim Kotil'in hayatı...

SELİM KOTİL KİMDİR?

25 Şubat 1970 yılında İstanbul'da doğan Selim Kotil aslen Rizelidir. İstanbul Atatürk Fen Lisesi'ni Türkiye derecesi ile kazanan Kotil, lise yıllarında fizik ve matematik olimpiyat takımlarının başında yer aldı. Yine derece yaparak Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdikten sonra ikinci üniversite olarak iktisat fakültesinden mezun oldu.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil, aynı zamanda eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytekin Kotil'in de yeğenidir. İyi derecede İngilizce bilen Kotil, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Orta Doğu’nun en güçlü orduları listesi yayınlandı
Orta Doğu’nun en güçlü orduları listesi yayınlandı