Ronaldo, 200 milyon Euro'ya Manchester United'a

Vergi kaçakçılığı iddiasıyla İspanyollar ile arası açılan Cristiano Ronaldo'nun Madrid'le gemileri yakarak, 200 milyon Euro'ya eski kulübü Manchester United'a döneceği öğrenildi.

Cristiano Ronaldo, Manchester United'a rekorla dönüyor. Vergi kaçırdığı iddiasıyla İspanyol mahkemelerinin takibinde olan Ronaldo, İspanya macerasını kafasında bitirdi.Real Madrid ile yolları ayırma aşamasına gelen Portekizli Cristiano Ronaldo'nun aklında eski takımı Manchester United'a gitmek var.

 

İNGİLİZLER DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

Real Madrid'den ayrılması gündemde olan Ronaldo'nun İngilizlere göre yeni adresi şimdiden belli. Paris Saint-Germain ve Çin kulüplerinden aldığı teklifler bir yana İngiliz basını yıldız futbolcunun Manchester United'a geleceğine kesin gözüyle bakıyor.

 

REKORLA DÖNECEK

Ronaldo'nun 8 yıl önce yollarını ayırdığı eski kulübüyle iyi ilişkiler içerisinde bulunması bu kararı almasına yardımcı oldu.

BBC muhabiri Julien Laurens'e göre Manchester United ve Ronaldo arasında ön görüşme bile yapıldı. Eğer bu transfer gerçekleşirse Manchester United'ın 200 milyon euro bonservis ödemesine kesin gözüyle bakılıyor.

Vergileri dahil 4 yıl için kasasından 200 milyon euro daha çıkan Real Madrid, bu transfer gerçekleşirse eğer 400 milyon euro tasarruf etmiş olacak.

 

REKORLA GİTTİ, REKORLA DÖNECEK

Bilindiği üzere Portekizli dünya yıldızı, 2009/10 sezonun başında dünyanın en pahalı transferi olarak İspanyol devi Real Madrid'e 94 milyon euroya transfer olmuştu.

Ronaldo, eski kulübü Manchester United'a 200 milyon euroya giderse kendisinden daha yüksek bonservis bedeliyle transfer olan Pogba ve Bale'ı geçerek bu unvanını geri almış olacak. 

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Setlerde rol gereği yaşadıkları aşkları gerçek hayata taşıyan ünlüler
Setlerde rol gereği yaşadıkları aşkları gerçek hayata taşıyan ünlüler