"Oyuncuları değiştirmek kolay değil"

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Bosna Hersek'in maçı öncesi yaptığı basın toplantısında 30 yaşın üzerindeki oyuncuları değiştirmek zorunda olduklarını söyledi.

Türkiye bu akşam Bosna Hersek ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Bosna-Hersek maçı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Akademi ve genç oyuncularla ilgili konuşmak istemediğini söyleyen Lucescu, "Bir sene önce bu konudaki görüşlerimi paylaşmıştım. Şu anki hedefim aynı oyun felsefesini sahaya yansıtan, bu takımda oynamak isteyen bir ekip yaratmak istiyorum ve bunun için çalışıyorum." dedi.

Bosna-Hersek'in birbirini tanıyan oyunculardan kurulu olduğunu söyleyen tecrübeli teknik adam, "Biz ise bu ekibi Mart ayından beri kurmaya başladık. Genç, birbirini tamamlayan ve birbirini anlayan bir grup kurmaya çalışıyoruz. Ben halen genç oyuncuları takip ediyorum. Aynı ekibi iyileştirmek için uğraşıyorum. Çok yeni insanlar almak istemiyorum çünkü tekrardan aynı felsefeyi aşılamak kolay değil. Ama başka genç oyunculara da bakıyorum." şeklinde konuştu.

"BU ÇOCUKLAR, TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ OLACAKLAR"

İlk hedeflerinin oyuna tamamen hükmeden bir sistemi sağlayacak bir oyuncu kurmak olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Sonrasında değişik oyun sistemlerini sahaya yansıtma kısmına bakacağız. Bu çocuklar, Türkiye'nin geleceği olacaklar. Bütün antrenörlerin hedefi, genç oyuncularla hedefe ulaşmaktır. Çünkü genç oyuncuların hırsı ve azmi başkadır." ifadelerini kullandı.

"30-32 YAŞINDAKİ OYUNCULARI DEĞİŞTİRMEK KOLAY DEĞİL"

1980 öncesi doğumlu oyuncular döneminin sona erip ermediği yönündeki soruya da yanıt veren Mircea Lucescu, "Her ekibin tecrübeli oyunculara ihtiyacı vardır. Onlar, gençlerle arada bir bağdır. Mehmet Topal, Mahmut gibi oyuncular... Bu oyuncular, gençlerin dinlediği oyuncular. Durumu iyi anlamamız lazım. 30-32 yaşındaki oyuncuları değiştirmek kolay değil. Ama gençler farklı. Hem dinlemeye, hem söylediklerimi sahaya yansıtmaya istekli ve arzulular. Bu yüzden bu değişimleri yapmak zorunda kaldık." yorumunda bulundu.

20 değişik kulüpten oyuncunun Milli Takıma çağrıldığını kaydeden Lucesci, "Her oyuncu farklı ülkelerde, farklı sistemlerde oynuyorlar. Doğal olarak oyun tarzını tamamen mental olarak çalışmak zorundayım. Bu noktada da konsantrasyonla benim istediklerimi yansıtabilmeleri çok önemli. Ne yazık ki Emre Akbaba sakatlandı. Oyun ritminin değişiminde bize çok faydası olacaktı. Aynı şekilde Mehmet Topal da operasyon geçirmek zorunda. Benim için önemli bir oyuncuydu. Ama bu durum diğer oyuncuların da kendisini göstermesine yol açacak." dedi.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  İşte dünyanın en zengün sosyal medya fenomeni Xenia Deli,
İşte dünyanın en zengün sosyal medya fenomeni Xenia Deli,