Online uçak biletine llgi büyük

Online kanallar seyahat alışkanlıklarımızı değiştirdi. Artık seyahat biletleri, terminallere gitmeye gerek kalmadan online ortamdan satın alınıyor.

Sağladığı birçok avantaj ile vatandaşlara cazip gelen internet üzerinden alışveriş oranı her geçen gün arttıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2019 Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması raporu da bunu gösterir nitelikte. Rapora göre, internet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi veren ya da satın alan 16-74 yaş grubundaki bireylerin oranı, 2018 yılı Nisan ayı ile 2019 yılı Mart aylarını kapsayan 12 aylık dönemde yüzde 34,1 oldu. Önceki yılın aynı döneminde bu oran yüzde 29,3 olarak gözlendi.

Bu durum birçok sektörde e ticaret oranını arttırırken, seyahat sektörü de en çok online olan sektörlerin başında geliyor. Son yıllarda yaz mevsime denk gelen bayramlarla beraber seyahat biletlerinin internet üzerinden arama sayısında da yükseliş olduğuna dikkat çeken biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, tüketicilerin e-ticarete duydukları güvenin artmasının, satın alma davranışlarında da değişikliklere neden olduğunu belirtti.

Çelik şöyle konuştu:

"Eskiden terminallerden alınan biletler, şimdilerde bir tık uzağımızda. Otobüs biletlerinde yüzde 30 seviyelerinde olan online oranı uçak biletlerinde ise yüzde yüzde 50 oranlarında. İlerleyen zamanlarda ise bu oranların otobüs biletlerinde yüzde 50’yi, uçak biletlerinde yüzde 70i 80’ni bulacağını ön görüyoruz.”

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Kraliyet ailesi mensuplarının uyması gereken tuhaf kurallar silsilesi...
Kraliyet ailesi mensuplarının uyması gereken tuhaf kurallar silsilesi...