Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a FETÖ göndermesi

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, göreve geldiği günden beri Fenerbahçe camiası tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Ali Koç'un 3 Temmuz süreci ve FETÖ'yle ilgili sözlerine yanıt verdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Antalya'daki basın toplantısında "2018'de Galatasaray sadece 10 bin Euro menajerlik parası ödedi" sözlerini değerlendiren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz şöyle konuştu: 

"Ben de şaşırdım. O kadar haciz yedik ki. Sağolsun devletimiz, yapılandırmadan memnunum deniyor. Değil. Devletimiz elinden geleni yapıyor. Teşekkür ayrı bir haslettir. Ama ürküp korkup teşekkür etmeyeceksiniz. İçinizden geldiği gibi yapacaksınız. Tornistan teşekkür olmaz.

10 bin Euro'ya ben de şaşırdım. 100 milyon Lira para ödedik. Göreve geldiğimden günden bu yana menajerlik için ödediğiğmiz para 13.6 milyon Euro, 6.kusurla çarpın. 2 yılda 100 milyon TL.

Bunun TFF'nin internet sitesinde yazılıp yazılmaması beni ilgilendirmiyor. TMS sistemi var. Artık menajerlik şirketleri yönetiyor. Kayda girmemiş olabilir. Bunun TFF tarafından yayınlanmasını isteyen kişi benim. TRT'de program yapıyorduk. Orada açık açık ifade ettim. FIFA'nın regülasyonu var. 'TFF, her yıl Mart, Nisan ayında menajerlik ücretlerini açıklamalıdır' dedim. 'Yoksa suç işliyor' dedim. Yayın arasında zamanın TFF mali işler sorumlusu Hüsnü Güreli bir arkadaşı arıyor, "Sayın başkan doğru söylüyor, bunu yapacağız" diyor. Bunu isteyen benim. Menajerlik ücretlerinin açıklanmasını isteyen benim. Kim inanır bizim 10 bin Euro ödediğimize. Ama buradan bize, -efendim bonservisin içine gömüyorlar. Vergi kaçırıyorlar-gibi basit, akla gelmedik şeytanlıkları düşünen, üreten ve konuşan zihniyetleri de buradan şiddetle kınıyorum.

ŞEYTANIN AKLINA GELMEYECEK ŞEYLER NASIL DÜŞÜNÜLÜYOR?

Kişiye sormuşlar nasıl bilirsin? 'Kendim gibi bilirim' demiş. Ben bunu dünya biraraya gelirse düşünemem. Nasıl böyle bir şeyi düşünüp bizim üzerimize bu suçu atıyorlar. Hayretle izliyorum. 100 yıl düşünsem aklıma gelmez. Benim dönemimde ödenen para 100 milyonu aşkın. Yapılandırmadan aldığımız paranın yaklaşık 50 milyonunu haciz altındaki Federasyona ödedik. Benim ödediğim paralar nere gitti. Ulaşmadı mı, onu da merak ediyorum. Bu yayınlanan listeler eksik, hatalı, gerçekleri yansıtmıyor. Bir öncekinde bir rakip kulüp 1.5 ödemiş ben 3.5 ödemiş. 'Aradaki farkı sen ne yaptın diye sorar mıyım?' Aklıma gelmez. Dönüp diyemem 'neden eksik yatırdın?' diye. Şeytanın aklına gelmecek şeyler nasıl düşünülüyor. 10 bin Euro deniyor. Balıkesir ile karşılaştırılıyor. Onur duyarım. Benim ikinci memleketim. Balıkesir ile anılmaktan da onur duyarım."

"YAPILANDIRILMA SAPTIRILIYOR"

Yapılandırmanın saptırıldığını vurgulayan Cengiz, "Maalesef saptırılıyor. Yapılandırma, sanki bir egzizisyon var gibi adlandırılıyor. Devletin öyle bir mecburiyeti yok ki. UEFA bize sordu. Toplantı yaptık. UEFA devletin müdahelesine karşı. Özerk federasyonlar istiyor. Devlet bu adımı atarken istişare etti. UEFA bize sordu. 'Bu yapılandırma devletin müdahelesi midir?' diye sordu. Türkiye'nin konumu diğer Batı Avrupa ülkeleri gibi değildir. Benim 1700 sporcum var. Sportif AŞ'den, futboldan aldığım paraları amatör sporlara veriyorum. Bu sadece benim değil bütün kulüplerin sorunu. Bu yapılandırmanın onayı için de UEFA'da mücadele ettik. UEFA ondan sonra rezervi kaldırdı. Avrupa'da bu olmaz. Ancak Türkiye'de olumsuz mali birikimin yükü bize geliyor. Gelecek kuşaklara acılı reçete bırakmayalım diye mücadele ediyoruz. Yapılandırma için devlete bankalar birliğine tekrar tekrar teşekkür ediyorum." diye konuştu.  

"FETÖ'NÜN ETKİSİ BİTTİKTEN SONRA KİM KAÇ KEZ ŞAMPİYON OLMUŞ?"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un 3 Temmuz'a gönderme yapmasının sorulması için de Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Siyasetin sporda kullanılmasına şiddetle karşıyım. FETÖ terör örgütünün etkisi bittikten sonra kim kaç kere şampiyon olmuş. Kim olamamış. Onu da siz medya mensupları bulup çıkarsın." ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Google adımlarımızı takip ediyor
Google adımlarımızı takip ediyor