Merkez Bankası döviz kurunu sabitledi! Kurun sabitlenmesi ne demek?

Merkez Bankası, ihracat ve döviz kazandırıcı kurunu, ABD doları için 4,2000, Euro için 4,9000, İngiliz Sterlini için 5,6000 kuru kullanılarak Türk lirasına sabitlendi.

Merkez Bankası, ihracat ve döviz kazandırıcı kurunu, ABD doları için 4,2000, Euro için 4,9000, İngiliz Sterlini için 5,6000 kuru kullanılarak Türk lirasına sabitlediğini açıkladı.

TCMB, İhracat ve Döviz Kazandırıcı Hizmetler Reeskont Kredilerinde dolar kurunu 4.20 liraya sabitledi

Merkez Bankası, İhracat ve Döviz Kazandırıcı Hizmetler Reeskont Kredilerinde kuru sabitledi.

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, kredinin vadesinde ödenmesi halinde, ABD Doları için 4,2000, euro için 4,9000, İngiliz Sterlini için 5,6000 kuru kullanılarak TL olarak yapılabilmesine
olanak tanınması karar verildiği belirtildi.

İLGİLİ HABER Merkez Bankası döviz kurunu sabitledi - Kur sabitleme ne demek neden yapılır? Merkez Bankası döviz kurunu sabitledi - Kur sabitleme ne demek neden yapılır?

Açıklamada şöyle denildi:

"25 Mayıs 2018 tarihinden önce kullanılan ve 31 Temmuz 2018 (dahil) tarihine kadar vadesi dolacak olan ihracat ve döviz kazandırıcı hizmetler reeskont kredilerinin, kredinin vadesinde ödenmesi halinde, ABD doları için 4,2000, Euro için 4,9000, İngiliz Sterlini için 5,6000 kuru kullanılarak Türk lirası olarak
yapılabilmesine olanak tanınması ve kredi kullandırım tarihindeki işlem kurunun sabitleme kurundan yüksek olması durumunda kredi geri ödemesinde kredi kullandırım tarihindeki işlem kurunun esas alınmasına karar verilmiştir.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Ünlü isimlerin makyajsız hallerini görenler tanımakta güçlük çekiyor!
Ünlü isimlerin makyajsız hallerini görenler tanımakta güçlük çekiyor!