Londra'da terör saldırısı:1 kişi öldü 10 kişi yaralandı

Londra, yeni bir terör saldırısıyla gündemde. Finsbury Park Camisi yakınındaki Müslümanları hedef alan minibüs, kalabalığın arasına daldı. Olayda, 1 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi yaralandı.

İngiltere'nin başkenti Londra son 3 ayda 3'üncü kez gerçekleşen terör saldırısının şokunu yaşıyor. Minibüsle gerçekleştirilen saldırıda bu kez Müslümanlar hedef alınırken, 1 kişinin olay yerinde hayatını kaybettiği saldırıda 2'si ağır 10 kişi de yaralandı.

Saldırı kuzey Londra'nın Finsbury Park Camisi yakınlarında meydana geldi. TSİ ile 02.20 sıralarında beyaz bir minibüs camiden çıkan Müslüman grubu hedef aldı. Polis kaynaklarından edinilen bilgiye göre saldırgan 48 yaşlarında. 

İngiliz polisi, bir erkeğin olay yerinde hayatını kaybettiğini (İngiliz basını sayının fazla olduğunu belirtiyor), yaralanan 8 kişinin bölgedeki 3 ayrı hastaneye kaldırıldığını ve hafif yaralı 2 kişinin tedavisinin olay yerinde tamamlandığını duyurdu. Yetkililer, yaralıların durumunun bıçaklı saldırı kaynaklı olmadığını bildirdi.
Polis ayrıca, 48 yaşındaki sürücünün önlem amacıyla hastaneye götürüldüğünü ve taburcu edilmesini takiben sorgusuna başlanacağını duyurdu. Saldırının terörle mücadele birimi tarafından incelendiği de kaydedildi.
 

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Dünya metrolarında çekilmiş en tuhaf insanların fotoğrafları...
Dünya metrolarında çekilmiş en tuhaf insanların fotoğrafları...