Kurtuluşa giden yolculuğun ilk adımı 100 yıl önce atıldı

Koray Uymaz kimdir, ne iş yapıyor - Ak Parti Bilecik Belediye Başkan adayı Koray Uymaz kaç yaşında?

Yerel seçimler yaklaşırken AK Parti'de adaylar açıklanmaya devam ediyor. Erdoğan, son olarak Edirne için belediye başkan adayı olarak Koray Uymaz gösterdi. Koray Uymaz kimdir?

   Ak Parti Belediye Başkan adaylarını açıklarken son oalrak 14 ilin daha belediye başkan adayı belli oldu

Koray Uymaz 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'nin Edirne belediye başkan adayı oldu. Bu gelişmenin ardından başta Edirne'de ikamet eden vatandaşlar olmak üzere pek çok kişi, Koray Uymaz'ın kim olduğunu internette araştırıyor. Peki, AK Parti Edirne belediye başkan adayı Koray Uymaz kimdir?
1973’te Edirne’de doğan Koray Uymaz, ilk ve orta öğrenimini Edirne’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yaptı.

AK Parti’nin Edirne’deki kurucuları arasında yer alan Uymaz, AK Parti Edirne İl başkan yardımcılıkları ile Merkez İlçe ve İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. Koray Uymaz ayrıca İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Edirne Barosu Saymanlığı, Edirne Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanlığı, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyeliği, Ensar Vakfı Edirne Şube Başkanlığı görevlerini de üstlenmiştir.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Kaç yaşında hissettiğinizi tahmin eden test
Kaç yaşında hissettiğinizi tahmin eden test