Kılıçdaroğlu: "Terörü 4 yılda bitiririm"

İsmail Küçükkaya'nın sunduğu "Çalar Saat" programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terörü 4 yıl içinde bitirebileceğini, aksi durumda siyaseti bırakmayı göze aldığını söyledi.

FOX TV'de yayınlanan İsmail Küçükkaya'yla Çalar Saat'e konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"TERÖR NASIL ÇÖZÜLÜR, BİZZAT TAKDİM ETTİM"

"Şunu söyleyeyim, Başbakanlık arşivlerine girsin. Başbakanlık arşivlerinde benim dönemin başbakanına verdiğim bir mektup var, 'Terör nasıl çözülür' diye. Gittim, kendim bizzat AK Parti Genel Merkezi'nde dönemin başbakanına takdim ettim. Dedim ki terör ancak böyle çözülür.

"TERÖR ÖRGÜTÜYLE MASAYA OTURULMAZ"

Orada şunu söyledim, 'Terör örgütüyle masaya oturmayacaksınız. Terör örgütüyle masaya oturursanız bu sorunu çözemezsiniz. Türkiye Cumhuriyeti devletini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, Türkiye Cumhuriyeti'nin bürokrasisini terör örgütüyle muhatap kılmayın.' dedim."

"Nasıl çözersiniz?" sorusuna ise Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:‘

ÇÖZÜMÜN ADRESİ MECLİS

"Önce zemin. Nerede çözülecek bu? Zemin neresi? Meclis'te. Niçin Meclis'te? Milli irade orada. Oraya bütün milletvekilleri vatandaşların oylarıyla geldi mi? Geldi. Oturup, orada çözeceğiz. Birlikte çözeceğiz, neyi, nasıl yapacağımızı… Böyle kapalı kapılar ardında gizli kapaklı işlerle de bu iş olmaz. Devletin duyarlı organları belki o tür görüşmeler yapabilirler ama sorunu çözmenin temel yeri, adresi TBMM'dir. Orada çözmemiz lazım.

"TERÖRÜ 4 YIL İÇİNDE BİTİREMEZSEM SİYASETİ BIRAKIRIM"

15 yılda çözemediler, hala koşturuyor, ediyorlar. Şehitlerimiz geldi, gazilerimiz var. Ben gayet açık ve net söylüyorum, 4 yıl içinde çözmezsem, bakın '5 yıl' da demiyorum. Normalde 5 yıl şimdi. 4 yıl içinde çözmezsem siyaseti bırakacağım. Bakın, ben bir bedel ödemeyi göze alıyorum."

‘15 YILDIR KOLTUKLARINDA OTURUYORLAR, 'ÇÖZMEZSEM GİDECEĞİM' DEMİYORLAR'

Terörü bitireceğini dile getiren CHP lideri, "Onlar 15 yılda çözemediler ama koltuklarında oturuyorlar. 'Çözmezsem gideceğim' demiyorlar" vurgusunu yaptı.  

chp, kılıçdaroğlu, fox, terör, ,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Google'ın piyasaya çıktığı gibi en iyi akıllı telefon ödülünü alan Pixel 2 ve Pixel XL 2 modelleri (Google Pixel 2'nin özellikleri ve fiyatı)
Google'ın piyasaya çıktığı gibi en iyi akıllı telefon ödülünü alan Pixel 2 ve Pixel XL 2 modelleri (Google Pixel 2'nin özellikleri ve fiyatı)