FETÖ elebaşında skandal talimat: Erdoğan'ı canlı yakalayıp bağlayın

Darbe girişimi öncesinde Pensilvanya'da yapılan toplantıda Fethullah Gülen'in darbecilere Erdoğan'ı canlı yakalamaları ve ellerinin arkadan kelepçeyle bağlamalarını emrettiğine dair iddialar geldi.

 FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in darbe girişimi öncesinde hain planları deşifre oldu.

Aydınlık gazetesinin güvenlik kaynaklarına dayandırdığı iddiasına göre, Gülen, Türkiye 'imamı' aracılığı ile verdiği talimatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağ yakalanmasını istedi. Yakalandıktan sonra ellerinin arkadan kelepçelenmesi ve diz çöktürülerek fotoğrafının çekilmesi talimatını veren Gülen'in, Erdoğan'ın bu durumdayken kendisiyle konuşturulmasını ve bu görüntülerin de kaydedilmesi istediği ifade edildi.

SADDAM BENZETMESİ
Gülen'in Erdoğan'la ilgili talimatının CIA'nın 'itibarsızlaştırma' taktiklerini andırdığını kaydeden güvenlik kaynakları, Irak'ta ABD askerlerinin devrik lider Saddam Hüseyin'in yakalanmasını dünyaya duyurdukları fotoğraflara dikkat çekti.
Saddam'ın 'pejmürde, saç sakal birbirine karışmış yeraltında deliklerde sürünen bir fotoğrafının dünya medyasına servis edildiğini' vurgulayan güvenlik kaynakları, Gülen'in de aynı taktiği Erdoğan için uygulamayı planladığı, ancak başaramadığını söyledi.

FETÖ, erdoğan, darbe,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Ünlüler hangi semtlerde oturuyor?
Ünlüler hangi semtlerde oturuyor?