Cumhurbaşkanlığı yarışı sosyal medyada da kızıştı

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) sosyal medya çözümü DigiLUP, 24 Haziran'daki seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olan isimlerin sosyal medyadaki popülerliğini araştırdı. İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için resmi aday listesi netleşti. Bu süreçte, adayların kendi mesajları, partililerin liderlerine destekleri ve seçim tartışmaları, sosyal medyada yer bulmaya devam etti. 

DigiLUP’ın verilerine göre; dünyadaki gündem konularının değişmesiyle birlikte, seçim içerikli sosyal medya veri sayısı bir miktar azaldı. Ancak, bu verilerdeki aday sıralamasında değişim olmadı.

İlk sırada Erdoğan var

AKP ve MHP’nin ortak adayı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi, sosyal medyada en çok konuşulan aday oldu. Erdoğan, son bir haftalık süreçte 1 milyon 553 bin 242 adet sosyal medya paylaşımında yer aldı.

Muharrem İnce yerini koruyor

Resmi adaylığının açıklanmasıyla, başta mitingler olmak üzere seçim çalışmalarına başlayan CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya sıralamasındaki yerini korudu.

Muharrem İnce, sosyal medyada 562 bin 550 iletiye konu oldu ve en fazla konuşulan cumhurbaşkanı adayları arasında ikinci sırada yer aldı.

Seçim çalışmalarında sosyal medya da var

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için, resmi adayların belirlenmesiyle, seçim çalışmalarını hızlandıran partiler, bu çalışmalara sosyal medya uygulamalarını da dahil etti.

Mesajlarını sosyal medyadan da ileten parti liderlerinin yanı sıra; seçmenler adaylara sosyal medya üzerinden destek verdi veya eleştirilerini sosyal medya paylaşımlarına yansıttı.

Son 1 haftada yapılan sosyal medya paylaşımlarında; İyi Parti adayı Meral Akşener’den 326 bin 400, Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu’ndan 205 bin 600 ve HDP adayı Selahattin Demirtaş’tan 132 bin 450, Vatan Partisi adayı Doğu Perinçek’ten ise 65 bin 305 kez bahsedildi.

İşte Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya uygulaması DigiLUP’ın verilerine göre, cumhurbaşkanı adaylarının sıralaması...

Cumhurbaşkanlığı, yarış, sosyal medya,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Trafik kazasında hayatını kaybeden ünlüler
Trafik kazasında hayatını kaybeden ünlüler