CHP'ye göre seçmen listeleri 31 Mart'takiyle aynı

CHP'li yetkililer 23 Haziran'daki seçmen listelerini kontrol etti ve listelerin 31 Mart'takiyle aynı olduğunu belirledi.

CHP Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, 23 Haziran’da oy kullanacak seçmen listeleriyle ilgili bazı seçmenlerin silindiğine ilişkin iddialardan kaynaklanan tereddütlere son noktayı koydu: “Listeyi inceledik. 31 Mart seçimlerindeki İstanbul seçmen listesiyle, 23 Haziran için YSK’nın partilere gönderdiği seçmen listesi birebir aynı.”

Sözcü’ye konuşan Yakupoğlu, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul belediye başkanlığı seçimiyle ilgili YSK’nın yolladığı listeleri satır satır incelediklerini ve bir fark gözlemlemediklerini söyledi.

31 Mart-23 Haziran arasında vefat edenler ya da kısıtlı seçmenler için listede gerekli düzenlemenin 18 Haziran’da yapılacağını anımsatan Yakupoğlu, ölen ya da kısıtlı olduğu belirlenen seçmenler için listeye bu tarihte şerh düşüleceğinin altını çizdi.

YSK Başkanı Sadi Güven bu sabah bazı seçmenlerin kayıtlarının silinmesi iddialarına yanıt verirken, “31 Mart’ta oy kullanma hakkına sahip kim varsa 23 Haziran yenileme seçiminde de aynı şahıslar oy kullanma hakkına sahip olacak. Seçmen listelerinde herhangi bir güncelleme yapılmayacak” demişti. 

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Cem Özer neden evlendiğini buz gibi espriyle açıkladı
Cem Özer neden evlendiğini buz gibi espriyle açıkladı