Bakanlar Kurulu ardından Bekir Bozdağ'dan açıklama geldi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Çankaya Köşkü'ndeki Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplandı. Çankaya Köşkü'ndeki toplantı saat 14.05'te başladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, toplantıyla ilgili açıklamalarda bulunmak üzere kameralar karşısına geçti.

Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türk ekonomisi bozulsun diye beklentisi olanlar var. Hem içerde hem dışarda kirli algı operasyonları yapılıyor. Son açıklanan rakamlar bu algı operasyonlarını bir nevi yalanlamıştır.

Arakan'da büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Arakanlı Müslümanların üzerine güvenlik güçleri gitmiş, masum insanlar hayatını kaybetmiştir. Binlerce insan da yerinden yurdundan ayrılmış durumdadır. Maalesef bütün dünya bu insanlık dramını seyrediyor. Türkiye mazlumların yanında yer almıştır.

Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz bu dramı dünyaya duyurmuştur. Türkiye'de Arakan için yardım kampanyası başlatıldı. Buradan bütün vatandaşlarımızı yardım kampanyasına yardımda bulunmaya davet ediyorum. Zulmü durduramasak bile zulümden kaçan insanların insani ihtiyaçlarını gidermeye katkıda bulunabiliriz

HDP, PKK'NIN SİYASAL UZANTISI

Önce işe bakmak lazım, lafa bakmamak lazım. 4 yıl içinde terörü bitirecekse koluna taktığı kişilerden başlaması lazım. HDP PKK'nın siyasal bir uzantısı. Adalet Yürüyüşü'nde nasıl bir dayanışma içinde olduğunu gördük. Daha önceden bir hendek terörü vardı. PKK değişik yerlerde hendekler kurdu.

KILIÇDAROĞLU ELİNDE FORMÜL VARSA ORTAYA KOYSUN

Teröristlere arkadaşlar şeklinde hitap ettiği dili değiştirmesi lazım. Sezgin Tanrıkulu da SİHA'ların kullanılmasını alçaklık olarak nitelendirdi. Sen terörden mi yanasın, Türkiye Cumhuriyeti'nden mi yanasın diye hesap sorması lazım. Kılıçdaroğlu önünde arkasında sağında solunda olanlara bakması lazım.

SİHA'LARIN TERÖRÜN BELİNİN KIRILMASINDA BÜYÜK ROLÜ VAR

Terörü bitirecek planı varsa açıklaması lazım. Eğer terörü bitirecek elinde formül varsa laftan öte milletin önüne koymalı. Silahlı İHA'lar güvenlik güçlerimizin teröre karşı kullandığı önemli bir enstrümandur. Terörün belinin kırılmasında büyük rolü vardır.

FETÖ'NÜN YAPMAK İSTEDİĞİNİ ABD YARGI YOLUYLA YAPMAYA ÇALIŞIYOR

(Zafer Çağlayan sorusuna ilişkin) ABD, 17-25 sürecinde FETÖ'nün yargı ile yapmak istediği ama başaramadığı, ABD'nin yargı yoluyla yapmaya çalışmasıdır. Darbe teşebbüsünü tekrar ediyor.

FETÖ'nün 17-25'te yapmak istediğini ABD yargısı alet edilmiştir. Bildiğiniz gibi sahet belgelerler bir hukuk darbesine teşebbüs edildi. Ve değerlendirerek takipsizlik kararı verilmiştir. TBMM Komisyonu araştırmış ve Yüce Divana göndermemiştir. Türkiye bunu es geçmemiş hem yargı hem TBMM değerlendirmiştir.

KUMPAS OLDUĞU GÜN GİBİ ORTADADIR

Bunun bir kumpas olduğu gün gibi ortadadır. New York Bölge Eyalet Başsavcısının elindeki belgeler FETÖ tarafından kendilerine iletilmiştir. Ben soruyorum FBI yetkilsii bu belgeleri kimden aldı?

ZAFER ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI

Sayın Bakan bu dönemde Türkiye'nin çıkarlarını korumuştur. Yasalara uygun bir şekilde görevni yapmıştır. Ortada delil yok, uydurma şeyler var. İddianameyi hazırrlayan savcı bilgisayarda oynarken bazı kısımları unutmuş belli. Zafer Çağlayan parlamentoda görev yapmaktadır diyor Çağlayan görev mi yapıyor? Yok.

Washington Savcılığı bir iddianame düzenlemiş 15 korumadan 4'ü orada değil. Muhsi Köse olayın başından sonun kadar Cumhuabşkanımızın yanında. Orada olmayan bir kişiyi olaya dahil ediyorlar. Bu iddianame PKKPYD terör örgütü destekçilerinini verdikleri ifadeler esas alınarak hazırlanan bir iddianame.

Korumaların ifadesi yok. Orada bir eylem yapıldığında bunu önlemesi gerekenABD güvenklik görevleridir. Bu yanlı bir iddianamedir. Bu ABD- Türkiye ilişkilerine büyük zarar vermektedir. Türkiye ABD ilişikilerini bozmak isteyenler önemli gayret içindedirler. umuyorum ki ABD korumalar ve diğer konulardaki değerlendirmelerini yapar.

bakanlar kurulu, bekir bozdağ,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Internet ortamında nadir olarak görülebilen tarihi fotoğraflar...
Internet ortamında nadir olarak görülebilen tarihi fotoğraflar...