2017 LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı | ÖSYM ikinci tercih sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr

Üniversiteli olmanın hayalini kuran binlerce öğrencinin merakla beklediği LYS 2017 ek yerleştirme sonuçları, akşam saatlerinde ÖSYM'nin resmi sitesinde açıklandı. İşte sorgulama ekranı...

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre birinci tercih döneminde herhangi bir okula yerleşemeyen adayları yakından ilgilendiren ikinci tercih sonuçları duyuruldu.

ÖSYM, 2017 LYS ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Beklenen LYS ek tercih sonuçları ÖSYM sonuç sayfasında ( https://sonuc.osym.gov.tr/) duyuruldu. Hayatlarını şekillendirecek sınava girerek puanları belirlenen öğrenciler, gelecekte yapmak istedikleri mesleklere göre üniversite ek tercihlerini yapmışlardı. İşte ÖSYM sonuç sayfası ve LYS ekl yerleştirme sonuçları.

2017 LYS EK YERLEŞTİRME SONUCU SORGULAMA EKRANI (TIKLAYINIZ)

ÜNİVERSİTELERE EK YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILACAK?

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM'ye bildirilecek. Yükseköğretim programlarının 2017-ÖSYS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacak.

HANGİ DURUMDA EK YERLEŞTİRME TERCİHİ GEÇERSİZ SAYILACAK?

Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

2017, LYS, ek yerleştirme, sonuçları, açıklandı, ÖSYM, ikinci tercih, sonuç sorgulama ekranı, sonuc.osym.gov.tr,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Survivor'a katılsalar reytingleri zirve yaptıracak 30 ünlü isim!
Survivor'a katılsalar reytingleri zirve yaptıracak 30 ünlü isim!