Türkiye 'en kötü ebeveyn' sıralamasında 7. sırada

Expert Market tarafından hazırlanan en kötü ebeveyn sıralamasında Türkiye 7. sırada yer aldı. Son sırasında ABD'nin yer aldığı listede 10 ülke var.

Türkiye'deki zor hayat şartları, "anne ve babalık görevlerinde" de olumsuzluklara yol açıyor.

Ebeveynlerin iş ve özel yaşam dengelerinin sıralandığı Expert Market’in raporunda en iyi ve en kötü 10 ülkeye yer verildi.

Rapor dört yıllık ortalama mesai saati, yasal ücretli izin günü sayısı ve anne-babalar için toplam ücretli izin gününün baz alındığı OECD verilerine göre hazırlandı.

En iyiler sıralamasında Finlandiya, ebeveynlerin yüksek yıllık geliri sayesinde en üstte yer aldı. Estonya annelere verdiği 85 haftaya varan doğum izniyle ikinci, Avusturya ise üçüncü sırada.

En kötüler listesinde ABD’yi düşük iş ve özel yaşam dengesiyle Şili ve İsrail takip etti. Aynı listede Türkiye ise 7’nci sırada.

En iyi ülke sıralaması şöyle: Finlandiya, Estonya, Avusturya, Fransa, Almanya, İsveç, Japonya, Norveç, Lüksemburg, Slovenya.

En kötüler sıralaması ise şöyle: ABD, Meksika, Kosta Rika, Kanada, Şili, İsrail, Türkiye, İrlanda, Yeni Zelanda, İsviçre. 

türkiye, aile, sıralama, ebeveyn, ,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Google'ın piyasaya çıktığı gibi en iyi akıllı telefon ödülünü alan Pixel 2 ve Pixel XL 2 modelleri (Google Pixel 2'nin özellikleri ve fiyatı)
Google'ın piyasaya çıktığı gibi en iyi akıllı telefon ödülünü alan Pixel 2 ve Pixel XL 2 modelleri (Google Pixel 2'nin özellikleri ve fiyatı)