Taşeron işçiler ne zaman kadrolu olacak? Maliye Bakanı Ağbal tarih verdi (Eylül 2017)

Firma ve belediyelerde taşeron olarak çalışan on binlerce işçinin ne zaman kadroya alınacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Konuyla ilgili hükümet adına Maliye Bakanı açıklama yaptı.

Türkiye'de taşeron konusundaki belirsizlik giderilmedi. Binlerce çalışan, hükümetten konuyla ilgili gelecek müjdeli haberi bekliyor. Peki taşeron işçiler ne zaman kadrolu olacak? 

İşte bu konuyla ilgili hükümet adına konunun direkt ilgilisi bir isimden açıklama geldi.

TAŞERONA KADRO VERİLECEK Mİ?

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Bu konu gerçekten çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiriyor. Bir milyona yakın insanımız kamu ile ilişkili konularda hizmet sunuyor. Onlar gerçekten emekli ve yürekleri ile hizmete katkı veriyorlar. Sistemin değiştirilmesi ve kamuya doğrudan hizmet vermek istiyorlar.

Geçmişte uzun süre çalışmalar yaptık. Çok basit görünmüştü, işin içine girince her bir alımda sözleşmeler çok farklı. Farklı hizmet verme biçimleri var, hizmet veren kişilerin sözleşmedeki konumları da farklı. Çalışma aylarca sürdü. İşin içinden çıkamadık.

En sonunda dedik ki, bu çalışmayı yapmamız gerekir dedik. Sözleşmeli modele dayanır bir modeli de sunduk. Önceki yapılan çalışmaları da dikkate almak suretiyle bir çalışma yapılıyor. Toplumun geniş bir beklentisi olduğunu biliyoruz.

Çalışma Bakanlığımızın çalışmaları yakın zamanda ortaya çıkacak. Ben çok uzak olmayan vadede bu çalışmaların sona geleceğine inanıyorum. İnşallah tatlıya bağlayacağız."

Taşeron işçiler, ne zaman, kadrolu, olacak, Maliye Bakanı, Ağbal, tarih, Eylül 2017,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmış en tuhaf 10 rekor
Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmış en tuhaf 10 rekor