Rusya'dan kripto para birimlerine düzenleme

Rusya, küresel şifrelere dayalı para piyasalarını düzenleme kararı aldı. Konuyla ilgili yıl sonuna kadar yasa çıkarılması planlanıyor.

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, Rus vatandaşları ve firmaları içeren kripto para birimlerinin dolaşımını düzenlemek istediklerini söyledi.

Rusya ilk önce devlet tarafından onaylanmamış kurumlar tarafından verilen her türlü para yasadışı muameleye tabi tuttu, fakat daha sonra küresel şifrelere dayalı kripto para piyasalarını kabul etti.

Siluanov, "Devlet, kripto para birimlerinin gerçek olduğunu anlıyor ve onları yasaklamanın bir anlamı yok, onları düzenleme ihtiyacı var" dedi.

Siluanov, bu yılın sonuna kadar, sanal para satın almak isteyenlerin kaydını da içeren kripto para birimleri satın alma prosedürünü belirleyen bir yasa üzerinde çalışmayı bitirecek.

Ayrıca Maliye Bakanı kripto para birimlerinin satın alınması, bu yıl maliye bakanlığı tarafından başlatılan hazine tahvilleri gibi menkul kıymetlerin alımına benzer bir işlem olması gerektiğini de vurguladı. 

Rusya, kripto para birimleri, düzenleme,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  FBI katil ve sapıkların en çok hangi burçtan çıktığını açıkladı
FBI katil ve sapıkların en çok hangi burçtan çıktığını açıkladı