Kurtuluşa giden yolculuğun ilk adımı 100 yıl önce atıldı

Norveçli taraftarların, Fransa'da çan krizi

Norveçli taraftarların klasik inek çanı geleneği Fransa'da krize neden oldu.

Hentbol maçlarında inek çanı çalmayı gelenek haline getiren Norveçli taraftarlar, Fransa'nın güvenlik nedeniyle çanları engellemesinin ardından kriz çıkardı.

Fransa'da süren Avrupa Kadınlar Hentbol Şampiyonası, saha dışı tartışmalara sahne oluyor. Turnuvaya katılan ülkelerden Norveç'in taraftarları, takımlarını desteklemeyi gelenek haline getirdikleri alışkanlıklarından bu turnuvada mahrum kaldılar.

Norveçli taraftarlar, ülke hentbolunda bir gelenek olduğu üzere, inek çanları çalarak takımlarına destek oluyorlar. Kendi ülkelerinde bunu yapabilen taraftarlar ne var ki, Fransa'daki organizasyonda bunu gerçekleştiremedi. Avrupa Hentbol Federasyonu, taraftarların bu çanları salonlara sokamayacaklarını çünkü güvenlik riski oluşturduğunu açıkladı.

"ÇAN SESİ OLMADAN OYNAYAMIYORLAR"

Norveç'in maçlarında salon girişlerinde yoğun güvenlik önlemleri alınıyor ve taraftarlara sıkı üst aramaları yapılıyor. Taraftarların üzerinde bulunan bütün inek çanları toplanıyor. Norveçliler bu duruma tepki topladı, inek çanlarını hiçbir zaman sahaya atmadıklarını belirtti. Norveç takımının oyuncularının da inek çanı sesi olmayınca maça iyi motive olamadıkları vurgulandı.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Çocuklar duymasın setinin laneti!
Çocuklar duymasın setinin laneti!