Meral Akşener'in parti logosu belli oldu

MHP'den ayrıldıktan sonra 2019 seçimleri için parti kurma hazırlığına giren Meral Akşener'in "ismi henüz netlik kazanmayan" yeni partisinin logosu belli oldu.

Eski MHP'lilerle birlikte merkez sağda yeni bir oluşum için kolları sıvayan Meral Akşener, 2019 seçimlerine "kınalı ellerle" girecek. Akşener'in yeni partisinde kullanacağı logonun referandumda vatandaşları selamaldığı kınalı elleri olacağı örğenildi.

LOGO BELLİ, İSİM YOK

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun'da ilk toplantısını yapmayı planlayan Meral Akşener liderliğinde kurulacak partinin logosu netleşti.
Partinin logosu Meral Akşener'in anayasa referandum kampanyasında kullandığı "kınalı eli" olacak. Logo için her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti ağırlık kazandı.

İSİM ARAYIŞLARI SÜRÜYOR

Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın başta sosyal medya olmak üzere tabandan gelen tepkiler üzerine yeni partinin isminin Merkez Demokrat Parti olmasından vazgeçti. Parti tüzüğü ve programı dahil her konuda "istişare" mekanizmasına önem veren üçlü, yeni partinin "tek kelimelik" ismi olması konusunda görüş birliğine vardı. Düşünülen isimler arasında; Milli, Merkez, Türkiyem, Demokrasi ve Anayurt Partisi'nin geçtiği ifade edildi.

Kulislerde, Akşener'in partisinin transfer edeceği milletvekilleri ile TBMM'de grup kuracak sayıya ulaştığı da konuşuluyor 

meral akşener, mhp, bozkurt, ümit özdağ, ,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Hiç bir zaman yaşlanmayan 40 yaşını geçen ünlüler...
Hiç bir zaman yaşlanmayan 40 yaşını geçen ünlüler...