İnternet çağı televizyonu tahtından indirdi

İnternet altyapısındaki hızlı gelişmeler, kullanıcıların medya alışkanlıklarını da değiştirdi. Buna göre, Türkiye'de 48 milyonu bulan internet kullanıcı sayısı, televizyonu tahtından indirdi.

Tüm dünyada hızla yayılan internet kullanımı, geleneksel medyaların önüne geçmiş durumda. Evlerimizin vazgeçilmezi olan televizyonu kullanım oranıyla üçe katlayan internetin Türkiye’deki aktif kullanıcı sayısı 48 milyon kişiye ulaştı…

Araştırmalara göre, 48 milyon kişi, günün ortalama 6 saat 46 dakikasını bilgisayar, tablet ya da cep telefonu ekranı karşısında geçiriyor. Televizyon başında harcanan sürenin ise 2 saat 14 dakika olduğu kaydedildi.

TÜRK TÜKETİCİ, ONLİNE ALIŞVERİŞİ SEVDİ

Türk insanının interneti yoğun olarak kullandığını, bu nedenle de alışveriş yaparken internetten alışveriş yaptığını belirten CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, ”Bu değişimden dolayı Türkiye, online alışverişte sürekli rekor büyüme yaşıyor. Sadece bir yıl içinde internet bağımlılığımız yüzde 60 artmış durumda" dedi.

Becer, "Doğal olarak her yıl önemli bir kitle, fiziki mağazalardan uzaklaşarak online mağazaların müşterisi konumuna geliyor. Online alışverişin rahatlığı da bu değişimi hızlandırıyor” şeklinde konuştu.

Yapılan araştırmalardan hareketle, 48 milyon kişinin yüzde 87’sinin internete düzenli olarak her gün girdiği belirtildi. İnternette geçirilen sürenin 3 saat 1 dakikasının sosyal medya kanallarına ayrıldığı vurgulandı. 

internet, televizyon, rekabet, ,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Göbek eritmeye yarayan 10 önemli gıda
Göbek eritmeye yarayan 10 önemli gıda