İdlib'e hava saldırısı: 12 ölü, 15 yaralı

Suriye'de çatışmasızlık ilan edilen İdlib kentindeki bir pazar yerine düzenlenen saldırı sonucu 12 sivilin öldüğü, 15 sivilin de yaralandığı belirtildi.

Türkiye, terör örgütlerinin Irak'tan Suriye'ye kadar sınır hattında koridor kurmasını engellemek için İdlib kentine büyük önem veriyor ve bu bölgede ÖSO'ya askeri destek veriyor.

Ancak bugün İdlib'den kötü haber geldi.

Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib'in Maret Numan ilçesindeki pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ilk belirlemelere göre 12 sivil öldü, 15 sivil de yaralandı.

İdlib'deki AA muhabirinin bildirdiğine göre, kentin güney kırsalındaki Maret Numan ilçesinde pazar yerine saldırı düzenlendi.

Saldırıda ilk belirlemelere göre, aralarında çocukların da olduğu 12 sivil yaşamını yitirdi, 15 sivil de yaralanarak bölgedeki sağlık merkezlerine kaldırıldı. Ölü sayısının artmasından edişe ediliyor.

Arama-kurtarma çalışmaları için Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekipleri olay yerine intikal etti. Saldırıyı düzenleyen uçağın aidiyeti henüz bilinmiyor.

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ili, Türkiye, Rusya ve İran’ın Kazakistan’ın başkenti Astana’da vardığı anlaşma çerçevesinde, gerginliği azaltmak amacıyla çatışmasızlık bölgesi kapsamına alınmıştı. 

İdlib, hava saldırısı, ölü, yaralı,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Shameless Türkiye senaryosu nasıl olacak?
Shameless Türkiye senaryosu nasıl olacak?