Fatih Terim'den açıklama Belhanda ceza alacak mı?

Antalyaspor maçının uzatma dakikalarında art arda sarı kart görerek oyun dışında kalan Belhanda, Kasımpaşa maçında kadroda yer almayacak. Fatih Terim'den Belhanda açıklaması geldi.

Sahasında ağırladığı Antalyaspor'u rahat geçen Galatasaray'da gecenin en tatsız olayı Faslı oyuncu Belhanda'nın kırmızı kartla oyun dışında kalması oldu. Maçın adından yayıncı kuruluşa konuşan Terim, önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar:

“3-0 ve lider olmak güzel. Hayırlı olsun. İnşallah böyle devam ederiz. Güzel bir maç oldu, özellikle ilk 45 dakikası… Pozisyon dolu bir maç oldu. Oyuncularımdaki isteğin, arzunun oyunun ilk yarısındaki keyif kalitesinden memnunum.

“İkinci yarı ne isteğim ne dilediğim böyleydi. Ama onu da oynamak lazım bazen... Çıktığımız pozisyonlarda tehlike yarattık ama 3 puan asıl olandı. Küçük bir avantaj olsa da liderlik hoş bir şey… Sonuna kadar inşallah böyle gideriz.”

“12 günde 4 maç oynadık. Biraz da ona verebiliyorum ikinci yarıyı. İlk 45 dakikayı biraz daha ileriye taşımalıyız zaman olarak. Pastan uzaklaşmamalıyız. Topun, oyunun kontrolünün bizde olması gerekir. Sonuç kaç kaç olsun bundan vazgeçmemeliyiz. Biraz konsantre bozukluğuna rahat hareket etmeye veriyorum bunu. Bunu görmemezlikten geliyorum.”

“Özellikle taraftara bir parantez açmak istiyorum. Şampiyonluğa oynayan bir takımın seyircisi hele hele ilk 45 dakika böyle olmalı. Oyun içinde kendi takımını iten, ses, arzu itici gücü kullanan bir seyirci. Buradan da onlara sonsuz teşekkür ediyorum. Farkında olduğumuzu bilmeleri kazım. Onlar bizi, biz onları seviyoruz. Galatasaray’ın taraftarı olduğu sürece hep birlikte camiasıyla güzel. Hoşuma gidiyor, onların bana sevgi gösterileri. Biz de onlara layık olabiliyorsak bundan büyük mutluluk uyarım.”

Fatih Terim’in basın toplantısı açıklamaları:

"Belhanda'nın, penaltının ya da hakemin yorumunu yapmak istemiyorum ama ne olursa olsun hatalı. Oyun 3-0. Kimi diyor 2 saniye önce el vardı, verse olmazdı. Ne olursa olsun, ihtiyacımız olan Belhanda bu şekilde atılmamalı."

"İyi bir Belhanda'ya ihtiyacımız var, olmadı. Biz insanı kazanmaya bakıyoruz, ceza vermeye değil. Galatasaray formasından uzak kalmak kadar büyük ceza olabilir mi?"

"Büyük camialar sembolleriyle vardır, Selçuk da o yolda, Selçuk, Selçuk'tur ve bu takımın sonuç itibariyle kaptanıdır."

"Herkes lideri yenmek ister, inşallah son lider biz oluruz." 

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Benzediği organa iyi gelen 7 besin
Benzediği organa iyi gelen 7 besin