Dolar ne kadar? (12-13 eylül) 1 (Bir) dolar kaç TL?

ABD'yi vuran Irma kasırgasının ardından dolar bu yılın en düşük seviyesine gerilemişti. 2 eylül salıdan itibaren yeniden bir hareketlenme yaşandı. Dolar'da son durum ne, dolar kaç para?

 Yıl boyunca ateşli bir tutum sergileyen dolar, son iki haftadır büyük bir düşüşe imza attı. Peki dolarda son durum ne? İşte piyasanın nabzı.

Güne hafif yükselerek başlayan kurda yukarı yönlü hareket hız kazandı. TL, dolar karşısında yüzde 1'e yakın kayıpla 3.4425 seviyesini gördü.

TL'nin sağladığı yüksek getiri ve dolarda küresel güç kaybı nedeniyle dün 3.40 psikolojik seviyesini aşağı yönlü kıran ve dokuz ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Bankacılar küresel piyasalarda dolardaki sert değer kayıpları ve ABD faizlerindeki sert düşüşlerin ardından bir miktar toparlanma yaşandığını, bunun da kurda yeniden 3.40'ların üzerine çıkılmasına neden olduğunu belirttiler.

Dolar/TL saat 14:18 itibariyle 3.4330 seviyesinde yer aldı.BORSADA SATIŞ AĞIRLIKLI SEYİR İZLENİYOR


Güne yüzde 0,11 yükselişle 109.573 puandan başlayan borsada ise satış ağırlıklı seyir izleniyor. 108.800 seviyelerine doğru çekilen BIST 100, 109 binin üzerinde kalmaya çalışıyor. Endeks, günün ilk yarısını yüzde 0,33 değer kaybıyla 109.095,05 puandan tamamladı.

Dolar ne kadar, euro,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Minik Alperen'i ölüme götüren skandalın görüntüleri ortaya çıktı
Minik Alperen'i ölüme götüren skandalın görüntüleri ortaya çıktı