Demirtaş'tan ortak mücadele çağrısı

Edirne Cezaevi'nde tutuklu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bakırköy'deki Barış Mitingi'ne gönderdiği mesajda; demokrasi, adalet ve özgürlük için ortak mücadele çağrısı yaptı.

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda düzenlenen mitingde Selahattin Demirtaş’ın mesajını HDP’li vekil Sırrı Süeyya Önder okudu.

‘Barış söyleminden asla taviz vermeyeceğiz’

Barış ihtiyacının her zamankinden daha güncel olduğunu vurgulayan Demirtaş’ın mesajında şu ifadeler yer aldı: “Barış bölge ve Türkiye halkları için her gün ısrarla tekrarlanması gereken bir hedeftir. Barış mücadelesi asıl barışın imkan ve koşullarının olmadığı zamanlarda önemli ve değerlidir. Bizler barış söyleminden asla taviz vermeyeceğiz. Ancak barışın gelebilmesinin biricik yolunun kurumsallaşan faşizme karşı omuz omuza direnmek olduğunu, bıkmadan bütün Türkiye’ye anlatacağız.”

‘Gelin demokrasi mücadelesini büyütelim’

“Bugün direniş faşizme, savaş politikalarına karşıdır” diyen HDP’nin tutuklu eş genel başkanı, mitinge katılanlara şöyle seslendi: “Bizler demokrasi ve barış mücadelesini, faşizme ve her türlü adaletsizliğe karşı kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Demokrasi, adalet, barış, özgürlük ve eşitlik mücadelesini ortaklaştırmak, bu gidişi durdurmak için önemli bir adım atmak demektir. Gelin demokrasi mücadelesini büyütelim. Barışı hep birlikte kuralım. Hepimize kolay gelsin yolumuz açık olsun. Mutlaka kazanacağız.” 

Demirtaş, ortak mücadele, çağrı,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Google'ın piyasaya çıktığı gibi en iyi akıllı telefon ödülünü alan Pixel 2 ve Pixel XL 2 modelleri (Google Pixel 2'nin özellikleri ve fiyatı)
Google'ın piyasaya çıktığı gibi en iyi akıllı telefon ödülünü alan Pixel 2 ve Pixel XL 2 modelleri (Google Pixel 2'nin özellikleri ve fiyatı)