Çirkin yüzü kameralara yansıyan dekan istifa etti

Video konferans sırasında kameranın açık olduğunu unutup "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" diyen Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar istifa etti.

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, öğrencileriyle yaptığı görüşmede videonun açık olduğunu unutup, yanındaki kişiye, "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" sözleri tepki çekti. Orhan Acar'ın bugün görevinden istifa ettiği duyuruldu.

Video kameranın açık olduğunu unutan Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" diyerek yanındaki kişiye fotoğrafları gösterdi.

Sosyal medyaya düşen skandal sözler tepkiyle karşılandı. Sosyal medya kullanıcıları, #GaziFenDekanıİstifaEt etiketine yazarak istifa çağrısında bulundu.

Orhan Acar'ın bugün görevinden istifa ettiği duyuruldu.

Üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar'ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir."

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

TÜM YORUMLAR (1 adet)
Mehmet (fatih)
13.05.2020 17:21
Talihsizlik olmuş... insanın mevkisi ne olursa olsun her zaman içinde bir çocuk vardır.Bu ve böylesi bir olayı gerçekten hiç kimse istemez.
 
  Kıvanç Tatlıtuğ'un partneri belli oldu...
Kıvanç Tatlıtuğ'un partneri belli oldu...