CHP Engelliler Dayanışması Ata'nın huzurunda

Engelliler Haftası (10-16 Mayıs) etkinlikleri kapsamında CHP PM Üyesi Turan Hançerli öncülüğünde Anıtkabir'i ziyaret eden CHP Engelliler Dayanışması, Ata'nın mozolesine çelenk bıraktı.

 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması nedeniyle CHP Engelli Dayanışması Anıtkabir'i ziyaret etti. Türkiye'nin dört bir yanından gelen engelliler Aslanlı Yol'dan başlayarak Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine kadar yürüdü.

Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve CHP PM Üyesi Turan Hançerli'nin öncülüğünde CHP Engelli Dayanışması Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen engelliler aslanlı yolun başında buluşarak Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine kadar yürüdü. Mozoleye üzerinde 'Cumhuriyet Halk Partisi' yazan çelenk bırakıldı. Mozoleye çelenk bırakmanın ardından Anıtkabir anı defterinin bulunduğu bölüme geçildi.

Atatürk'ün anı defterine şöyle yazıldı;

"Atam, 16 Mayıs 2017'de huzurundaydık ve bugün daha güçlü, daha umutlu bir şekilde huzurundayız. Yılmadık, yılmayacağız. Kurduğun ve bizlere emanet ettiğin, bilhassa kimsesizlerin kimsesi cumhuriyetin, onurlu bir yaşam sürmemizin teminatı olduğunun bilincindeyiz. Milyonlarca engelli yurttaş işsiz ve açlık sınırı altında yaşam sürüyor. Tekerlekli sandalyesini, işitme cihazını, beyaz bastonunu ve ilacını temin edebilmek için devletimizden başka herkesten yardım bekliyor. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın sadece yüzde 10'u sınırlı ve kalitesiz eğitimden yararlanabiliyor. Ülkeyi yönetenlerin çözmek için uğraşmadığı sorunlarımız bu deftere sığmayacak kadar fazla.
Atam, kurduğun cumhuriyetin bize sağladığı hakların bilincindeyiz. Bu haklarımızı her şartta savunacağız. Eşit, adil, demokratik ve engelsiz bir Türkiye için daha fazla çalışacağız. Biz mücadele azmimizi en zor şartlarda vatanı savunarak, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran siz Ata'mızdan almaktayız. Saygılarımla."

CHP Engelli Dayanışması heyeti anı defterine yazdıktan sonra Türkiye'nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün anıtına yürüyüp, çelenk bırakarak ziyaretini tamamladı.

Anıtkabir'den sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geçen CHP Engelli Dayanışması, CHP'nin grup toplantısına katılım sağladı.

,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Saçınızın dökülmesine neden olan 10 hata
Saçınızın dökülmesine neden olan 10 hata