Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak son dakika

Bedelli askerlik için başvurular alınmaya devam ediliyor. Peki 4. celp dönemi tarihleri ne zaman açıklanacak, nereden duyurulacak, tarihler belli oldu mu?

3.celp döneminin ardından bedelli askerlikten faydalanacak olan binlerce kişi 4.celp döneminin açıklanmasını bekliyor. İşte merak edilen bütün detaylar.

Bedelli askerlikle ilgili başvurular 3 Kasım 2018'da tamamlanacak. 4. celp dönemine ilişkin bilgiler de bu tarihten sonra MSB tarafından yapılacak planlamaların ardından belli olacak. Planlamalar yapıldığı takdirde e-Devlet sistemi üzerinden sorgulanabilecek.

ÖĞRETMENLERE BEDELLİ ASKERLİK KOLAYLIĞI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından illere gönderilen yazıda, eğitim öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi açısından öğretmenlerin 21 günlük bedelli askerlik eğitimlerini sömestir veya yaz tatilinde yerine getirebilecekleri bildirildi. Bedelli askerlik için başvuru yapan veya başvuracak durumda olan öğretmenlerin bilgilerini isteyen Milli Eğitim Bakanlığı, bu isimleri Milli Savunma Bakanlığına gönderecek. Bu kapsamda öğretmenler, eğitimin öğretimin aksamaması için sömestir ve yaz tatilinde 21 günlük bedelli askerlik eğitimine alınacak.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  9.05'te hayat durdu
9.05'te hayat durdu