Bayramda Avrasya tüneli ücreti ne kadar, ücretsiz mi? 2019

Kurban Bayramı'nda seyehat edenlerin merak ettikleri sorulardan biri de bayramda Avrasya tüneli ücreti ne kadar, ücretsiz mi? 2019

Kurban Bayramı'nda arabasıyla birlikte yollara dökülenlerin aklında bir çok soru işareti var. Bunların en başında ise Avrupa ile Asya'yı bir birine bağlayan Avrasya Tüneli var. Araç sahiplerinin merak ettiği bu Avrasya Tünel ücreti ne kadar? Ücretsiz mi?

Avrasya Tüneli’nden geçişler normal günlerde olduğu gibi aynı geçiş tarifesi üzerinden ücretli olacak.

Avrasya Tüneli’nden bayram boyunca geçiş ücretleri

Tünelden geçişlerde tek yönlü olarak otomobillerin geçiş ücreti 23.30 TL, minibüslerin geçiş ücreti 34.90 TL olarak alınıyor. Bu araçların dışında başka araçların geçemediği Avrasya Tüneli’nde nakit ödeme gişeleri de bulunmuyor. Avrasya Tüneli’nden HGS veya OGS cihazlı araçlar geçiş yapıyor.

Kurban Bayramı’nda hangi tünel, köprü ve otoyolları ücretli olacak?

Yap-işlet-devret modeline göre yapılan Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Osmangazi Köprüsü ve İstanbul-İzmir Otoyolu geçişleri ücretli olacak.

Kurban Bayramı’nda geçişlerin ücretsiz olduğu köprü ve otoyollar hangileri?

Kurban Bayramı boyunca Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından işletilen otoyollarda 10 ağustos 2019 cumartesi saat 00.01 ile 15 ağustos 2019 perşembe günü saat 07.00 arası geçişler ücretsiz olacak.

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Sağlık için en gerekli ve önemli 50 gıda...
Sağlık için en gerekli ve önemli 50 gıda...