Alevi örgütlerinden laik ve bilimsel eğitim için miting çağrısı

MEB'in hazırladığı skandal müfredata tepki gösteren Alevi örgütleri ve Eğitim-Sen, laik ve bilimsel eğitim sistemi için Kartal Mitingi'ne destek çağrısında bulundu.

Alevi Örgütleri ve Eğitim-Sen basın toplantısı düzenleyerek 17 Eylül'de Karta'da gerçekleşecek mitinge "Çocuklarımızın bugünü ve yarın için laik, bilimsel ve parasız eğitim istiyoruz" diyerek çağrı yaptı. Çağrı metninde çocuklarımızın geleceğini karanlığa teslim etmeyeceğiz denildi.

Alevi Örgütleri ve Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Küçükçekmece Garip Dede Dergahı'nda basın toplantısı düzenleyerek 17 Eylül'de Kartal'da gerçekleştirilecek mitinge çağrı yaptı.

Başta eğitim müfredatı olmak üzere her alanda yaşanan tekçiliğin oluşturduğu ortama karşı miting düzenleme kararının alındığı belirtildi. Açıklamayı tertip komitesi adına Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Muhittin Yıldız okudu. Bu duruma sessiz kalmayan herkese Kartal'da buluşması çağrısının yapıldığı açıklamada, "Tüm Alevileri, eğitimcileri, emek ve demokrasi güçlerini, siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini, aydın, yazar, sanatçı ve bu durumdan rahatsız olan herkesi Kartal'da birlikte olmaya çağırıyoruz" denildi.

Açıklamanın devamında yeni müfredetta yer alan şeriatçı eğitime karşı, tüm inançların özgürce yaşanması için, OHAL'in kaldırılması için "Bizler bu yolda Hak ve hakikat için yeryüzü hakkın yüzü oluncaya dek; yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek direneceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Toplantı sırasından CHP ve HDP adına temsilciler konuştu.

alevi örgütler, laik eğitim, miting, çağrı,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmış en tuhaf 10 rekor
Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başarmış en tuhaf 10 rekor