2017 LYS 2. Tercih üniversite kayıt tarihleri ne zaman? Kayıt için hangi belgeler gerekli?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversiteler için ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Binlerce aday, boş kontenjanları kazanmak için tercih yapmıştı. İşte sonuçlar ve kayıt tarihleri...

Üniversiteli adaylarının heyecan ve merakla beklediği ek yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesinde erişime açıldı. Adaylar, ikinci tercih sonuçlarını aşağıdaki haberin içeriğinden öğrenebilir.

İLGİLİ HABER 2017 LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı | ÖSYM ikinci tercih sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr 2017 LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı | ÖSYM ikinci tercih sonuç sorgulama ekranı sonuc.osym.gov.tr

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

2017-2018 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

2017-2018 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

2017, LYS, 2. Tercih, üniversite kayıt tarihleri, ne zaman, Kayıt için, hangi belgeler gerekli,

Yorum Yaz

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.
  Internet ortamında nadir olarak görülebilen tarihi fotoğraflar...
Internet ortamında nadir olarak görülebilen tarihi fotoğraflar...